All for Joomla All for Webmasters

Günlerdir Türkiye gündemini meşgul eden cinayet zanlısı Atalay Filiz çantasından çıkan filmlerle de epeyce konuşulacak gibi. Seri katil olarak tanımlandırılan Atalay Filiz’in seçtiği filmler genellikle ağır şiddet ve seri katil içerikli.

NATURAL BORN KILLERS (KATİL DOĞANLAR)

Katil doğanlar (ingilizce özgün adı:Natural Born Killers) 1994 yapımı, Oliver Stone (Midnight Express ile hatırlayacaksınız) tarafından yönetilmiş ve başrollerinde Juliette lewis ve Woody Harrelson’ın yer aldığı sıradışı bir filmdir. Filmde iki katilin hikayesi anlatılıyor.

The Usual Suspects (OLAĞAN ŞÜPHELİLER)

The Usual Suspects

Senaryosunu Christopher McQuarrie’nin yazdığı Bryan Singer’ın yönettiği neo-noir türü bir film. Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Benicio del Toro, Chazz Palminteri, Kevin Pollak, Pete Postlethwaite ve Kevin Spacey’den başrollerini paylaşıyor. Başlangıçta karmaşık bir olay örgüsüne sahip gibi görünse de öykü anlatımı ve geri dönüş teknikleriyle seyirciyi yormuyor. Eğer sıkı bir sinema izleyiciyseniz filmin sonunu tahmin etmeniz sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

RESERVOIR DOGS (REZERVUAR KÖPEKLERİ)

Usta yönetmen Tarantino’nun şiddetin dozunu biraz fazla kaçırdığı klasikler arasına girmiş bir film. Gösterildiği yıl Sundance Film Festivali’nde filme bak be! dedirtmiş ‘Rezervuar Köpekleri’, bir soygunu merkez alarak soyguncuların psikolojileri üzerinde yoğunlaşan bir “kara-film”.

SLEEPERS (KARDEŞ GİBİYDİLER)

Oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Robert De Niro gibi ünlü isimleri barındıran Bary Levinson filmi, işkence gören ve  gardiyanların tecavüzüne uğrayan dört gencin hayat boyu mücadelesini konu alıyor.

ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ

Güzelim film diğer filmlerin arasında adeta Amelie gibi kalmış. Belki de Atalay bu filmi izleyince eski okul günlerine geri dönüyordu.

PULP FICTION (UCUZ ROMAN)

Tarantino’nun şiddetin doruklarında seyrettiği filmi Ucuz Roman da Atalay’ın liste başı filmlerinden.

Paylaşılmaz Değiliz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.