All for Joomla All for Webmasters

Belgeselin amacı her zaman bir şeyler öğretmek değildir. Bazı belgeseller ilham verir, bazıları ise insana yaşadığı dünyada daha çok nasıl mutlu olabileceğini gösterir. Bizler de yüzünüzde küçük gülümseler uyandıracak ve aynı zamanda ilham verebilecek bazı belgeselleri derleyelim istedik. Ortaya çok da güzel sonuçlar çıktı. İyi izlemeler.

1. Twinsters (2015)

twinster

“İki ikizin farklı ülkelerdeki ailelere evlat edinildikten sonra birbirlerini bulma hikayesini konu ediniyor. Bir o kadar içten, bir o kadar samimi”

2. İris (2014)

iris-belgesel-2014

Sıradan olmayı reddeden bir moda ikonu ile ilgili samimi bir belgesel.

3. Promises (2001)

promises-2001

Konu her ne kadar ciddiyse de İsrail ve Filistin’li çocukların gözünden çatışmayı görmek bir o kadar ferahlatıcı olabiliyor.

4. Craigslist Joe

craigslist-joe

Joe küçük bir bütçeyle ABD genelinde dolaşıyor ve barınak, yiyecek ve gezintiler karşılığında Craigslist’de işler yapıyor. Yapılması gereken çok kabataslak bir şey ama ona yardım etmeye istekli iyi insanlar olduğunu görmek güzel.

5. Babies (2010)

babies-2010

Moğolistan’dan dört bebeği, ABD, Japonya ve Namibya’nın dünyadaki ilk adımlarını izleyeceğiniz sinematografisiyle güzel bir belgesel.

6. Am (2010)

am-2010

Hayatın güzel olduğunu ve hepimiz güzel şeyleri yapabileceğimizi hatırlatan güzel bir belgesel. Yönetmen koltuğunda Ace Ventura ve Bruce Almighty’den tanıdığımız Tom Shadyac oturuyor.

7. Meru (2015)

meru-2015

Himalayaların yükseklerinde huşu dolu bir belgesel. Özellikle açık hava / macera meraklıları için kesinlikle tavsiye ederim.

8. Maidentrip (2013)

maidentrip-2013

Dünyanın her yerini yalnız bir yelken gezisi yapan genç bir kızla ilgili. Oldukça ilham verici.

Paylaşılmaz Değiliz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.