All for Joomla All for Webmasters

Bu hafta vizyonda adeta sinema şöleni var. 5’i yerli olmak üzere 10 film ilk defa seyircisiyle buluşuyor. Warner Bros’un Justice League: Adalet Birliği ve merakla beklenen Yunan yönetmenin son filmi Kutsal Geyiğin Ölümü de vizyona giren filmler arasında bulunuyor. Dilerseniz vizyona giren filmlere birlikte göz atalım.

Kutsal Geyiğin Ölümü

Dog Tooht ile adını duyuran Oskar adayı yönetmen Yorgos Lanthimos‘un son filmi Kutsal Geyiğin Ölümü seyirci bu hafta izleyiciyle buluşan filmler arasında yer alıyor.

Korku ve dram öğeleri içeren Kutsal Geyiğin Ölümü; Nicole Kidman, Colin Farrell, Barry Keoghan, Alicia Silverstone ve Raffey gibi oyuncuları kadrosunda barındırıyor.

Steven Murphy (Colin Farrell) alanında uzman bir cerrah, karısı Anna (Nicole Kidman) ise göz doktorudur. Çiftin çocuklarıyla olan mutlu beraberliği, Steven’ın babasını kaybetmiş bir genç olan Martin’i (Barry Keoghan) himayesine almasıyla yön değiştirir. Hikaye beraberinde açıklanamayan birtakım gizemli olayların yaşandığı bir hal alır.

Kardan Adam

Yapımcıları arasında ünlü yönetmen Martin Scorsese‘in de bulunduğu Kardan Adam, İsveçli yönetmen Thomas Alfredson‘un yönettiği film bir dedektiflik hikayesini konu alıyor.

Michael Fassbender (X-Men serisi), Rebecca Ferguson (Görevimiz Tehlike 5), Charlotte Gainsbourg (Kurtuluş Günü 2) ve J.K. Simmons, yönetmenliğini Tomas Alfredson’ın üstlendiği (Gir Kanıma, Köstebek), Jo Nesbø’nun dünya çapındaki çok satan romanından uyarlanan Kardan Adam filminde rol alıyorlar. Dedektif (Fassbender), ortadan kaybolma vakasıyla uğraşırken, yıllar sonra ortaya çıkacak seri katille de uğraşmak zoroundadır.

Justice League: Adalet Birliği

Warner Bros yapımı Justice League: Adalet Birliği; Gal Gadot, Henry Cavill, Amber Heard, Ben Affleck, Amy Adams, Jason Momoa, J.K. Simmons ve Ezra Miller’ın başrollerini paylaştığı DC evrenin merakla beklenen filmi.

İçimdeki Güneş

Cannes’ın açılış filmi İçimdeki Güneş, (Let The Sunshine In) Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Gérard Depardieu gibi isimleri aynı yapımda buluşturuyor. Yönetmenliğini Claire Denis‘in yaptığı İçimdeki Güneş aşktan umudunu kaybetmeyen ve onu arayan bir ressamın hayatını anlatıyor.

Küçük Vampir

Küçük Vampir Rudolp’un hikayesi küçük büyük herkesin izleyiciği bir sinema filmine dönüştü.

Rudolph’un ailesinin başı acımasız vampir avcısı tarafından tehlikededir. Rudolph tam da bu sırada Tony adında bir ölümlü ile tanışır. Tony ile Rudolp artık ailesini tehdit eden vampir avcısına karşı birlikte savaşacaktır.

Beginner

Türk sinemasının usta aktörü Güven Kıraç‘ın başrolünde yer aldığı Beginner 60’lı yaşlarda İngilizce öğrenmeye çalışan bir taksi şoförünü anlatıyor.

Burçak Açık Üzen‘in yazıp yönettiği filmde Güven Kıraç’a Birsen Dürülü, Bülent Çolak ve Ali Uyandıran eşlik ediyor.

Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Sen Kiminle Dans Ediyorsun? küçük insanların samimi ve büyük başarını konu alıyor. Oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Demet Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu ve Okan Çabaların yer aldığı film komedi türünde.

Seni Gidi Seni

hmet Kayakesen, Serdar Sezgin Güvenç, İlay Erkök, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Arzu Oruç, Güray Özcan, Gözde Coşkun, Tuğçe Dural, Turgay Tanülkü, Zihni Göktay, İrfan Aslanhan, Ahmet Dursun’un başrollerde yer aldıkları Avşar film imzalı komedi türü filmin yönetmeni Sibel Tunç.

İstanbul’un eski semtlerinden Bayrampaşa’da doğan taksici Bülent ve döşemeci Sedat, mahalle kültürü ile büyüyen iki delikanlıdır. Çocukluklarından beri kendilerine hem abilik hem babalık yapan Tarık abilerinin dolandırıldığını öğrenen ikili, onu kurtarmak için işe koyulurlar ve bol aksiyonlu bir serüvene yelken açarlar.

Bizim Küçük Günahlarımız

Mehmet Kütük’ün yazıp yönettiği, başrollerde Oğuzhan Ulu, Bahar Dokur, Savaş Özkul, ve Sumru Topuz’un rol aldığı Bizim Küçük Günahlarımız rastlantılar sonucu hayatları keşisen bir grup insanın hayat hikayesini konu ediniyor.

Ayaz

Orak film izalı Ayaz’ın senaryo ve yönetmenlik koltuğunda Dersu Yavuz Altun yer alıyor. Deniz Telek, Özlem Aktaş, Çağlar Tüfekçi’nin başrollerini paylaştığı film Cezaevinden çıktıktan sonra annesini öldürdüğü için kimsesiz kalan çocuk Ayaz’ı yanına alan kamyon şoförünün hayatını anlatıyor.

Paylaşılmaz Değiliz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.