All for Joomla All for Webmasters

Bu hafta 5’i yerli tam 7 film vizyona giriyor. Şener Şen’in son filmi Yol Ayrımı ve Johnny Depp’in Doğu Ekspressinde Cinayet merakla beklenen vizyon filmlerinden yalnızca ikisi. Dilerseniz 10 kasım cuma günü vizyona girecek filmlere birlikte gözatalım.

YOL AYRIMI

Yaklaşık 7 yıl sonra yeniden sinemalara dönen Şener Şen bu kez bir dramla karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Yavuz Turgul’un yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini usta isim Uğur İçbak üstleniyor.

Rutkay Aziz, Nihal Yalçın, Tilbe Saran, Mert Fırat, Çiğdem Selışık Onat, Ruhsar Öcal ve Defne Kayalar’ın başrollerini paylaştığı Yol Ayrımı, tüm hayatını babasından kendisine kalan tekstil imparatorluğunu daha da büyütmeye adayan fakat geçirdiği bir kaza sonucu yaşama karşı bakış açısı değişen “Mazhar Kozanlı”nın hikayesini anlatıyor.

YANLIŞ ANLAMA

Bu hafta vizyona giren bir diğer film ise komedi türündeki “Yanlış Anlama”

Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Hakan Bilgin, Bahadır Efe, Duygu Karaca, Pelin Sönmez, Ferda Amin, Pervin Abiyeva ve Islam Mehreliyev gibi komedi ustalarının rol aldığı “Yanlış Anlama”, Türkiye ve Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri on günü konu ediniyor. Ayberk Çınar’ın kaleme aldığı filmi Hititya: Madalyonun Sırrı, Yanlış Anlama, Mu Tiya Mu gibi filmlerin çok yönlü yönetmeni Ulaş Cihan Şimşek üstleniyor.

Mutluluk Zamanı

Komedi ve romantizm arayan sinema izleyicileri bu film tam da size göre.

Buğra Gülsoy ve Ali Erkan Ersezer tarafından kaleme alınan, Şenol Sönmez’in yaptığı sinema filmi “Mutluluk Zamanı”, kusursuz bir hayata sahip olan iki gencin sürpriz şekilde yollarının denk gelmesini konu alıyor. Romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Elçin Sangu, Barış Arduç, Cengiz Bozkurt, Dila Bayrak ve Levent Öktem yer alıyor.

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Edebiyatımızın önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin hayat hikayesini sinematik bir dilde anlatan belgesel bu hafat vizyona girecek filmler arasında yer alıyor.

Metin Avdaç’ın yönetmenliğini yaptığı belgesel “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali”, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşam hikayesini ikinci kez beyaz perdeye taşıyan ikinci film olarak sinema tarihine geçiyor.

Doğu Ekspresinde Cinayet

Roman uyarlaması Doğu Ekspresinde Cinayet, gizem ve şüphe severlerin oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Kenneth Branagh’ın beş parmağında beş marifet dedirten cinsinde hem oynayıp hem yönettiği film “Doğu Ekspresinde Cinayet”, Agatha Christie’nin aynı isimli klasikleşmiş romanından sinemaya uyarlandı. Dram ve gizem içerikli film, Avrupa’ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğundaki 13 kişinin trende işlenen bir cinayet sonrasında şüpheli durumuna düşmesini konu alıyor. Senaryosunu Michael Green’in kaleme aldığı filmde; Kenneth Branagh’ın yanı sıra Johnny Depp, Daisy Ridley, Josh Gad, Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Olivia Colman Willem Dafoe, Judi Dench ve Lucy Boynton gibi başarılı isimler rol aldı.

Umudun Öteki Yüzü

Vizyon filmleri listesinin son sırasına geldiğimizde bizi Finlandiya yapımı, bol ödüllü Umudun Öteki Yüzü karşılıyor.

Finlandiya sineması denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Aki Kaurismaki’nin Berlin Film Festivalinde Gümüş Ayı ödülü alan filmi “Umudun Öteki Yüzü”, kız kardeşiyle Halep’ten kaçtıktan sonra yolu Helsinki’ye düşen Suriyeli göçmen Khaled ile burada bir restoran işleten Wickström adındaki bir adamın hikayesini anlatıyor. Finlandiya ve Almanya ortak yapımı olan filmde; Ville Virtanen, Kati Outinen, Tommi Korpela, Sakari Kuosmanen ve Sherwan Haji oynuyor.

Paylaşılmaz Değiliz!